NARVA  LASKESPORDIKLUBI
 
 
uudised
meist
võistlused
fotogalerii
kontakt
lingid

V. SIDOROVI MEMORIAAL


Iga aasta novembrikuu viimasel laupäeval toimuvad Narva lasketiiru hoones traditsioonilised laskespordi võistlused Vladimir Sidorovi mälestuseks.

Vladimir Sidorov on sündinud 10.detsembril 1926 aastal. II Maailma soja alguses, kui ta 15 sai läks ta tööle merevakke. Peale soja Vladimir Sidorov sõitis Turkiisi-Siberi magistraali ehitamisele. 1951 aastal tuli ta tagasi oma isa juurde Gatsino külla elama ja hakkas töötama autojuhina sojavae osakonnas. Vladimir hakkas seal tegelema laskespordiga. Ta võttis osa paljudes võistlustes, kuulus Leningradi oblasti võistkonnas. Tihti külastas ta Narva linna ja 1959 aastal kolis Narvasse elama. Narvas töötas Vladimir autobussi pargis ja samal ajal tegeles ka laskespordiga, jalgpalli, lauatennisiga. Ta oskas kaasa haarata ka teisi spordiga tegelema.

Laskespordi traditsioonid algavad 30-aastates, siis laskmisega tegelesid ainult täiskasvanud ja entusiastid. 1967 aastal avas Vladimir Sidorov laste spordikoolis laskespordi osakonna ja oli esimene laste treener sellel alal. Tänu temale arenes laskesport Narvas kiiresti edasi. Kasvas laskjate meisterlikus, treener õpetas neid ja õppis ise ja rõõmustas oma õpilaste saavutuste üle. Ajavahemikul 1972-1989 töötas Vladimir Sidorov Eesti laskespordi võistkonna treenerina. Tema õpilased olid Nikolai Ratkevist, Aleksandr Makarov, Vjatseslav Moissejev, Vladimir Ivanov, Valentina Makarova-Tserkassova, Marina Gusseva, Sergei Potashev, Natalja Kuttis, Andrei Podtjanigin, Evgenii Farforovski. Selles nimekirjas on palju tuntuid nimesi , kes esindasid Eestit erinevatel Rahvusvahelistel võistlustel, kaasa arvatud Olümpia mängudel. Tema parim õpilane Valentina Makarova-Tserkasova oli pronks medali võitja Olümpia mängudel Soulis (1988 a). Vladimir Sidorov oli oma too fann. Teda austasid kolleegid ja õpilased. Teda autasustati tiitlitega " Eesti teeneline treener "

Tänu Vladimir Sidorovile 1988 aastas ehitati 3-korruseline kinnine lasketiiri hoone. Ta sai laste- ja noorte olümpia reservide kooli direktoriks. See oli suurim Vladimir Sidorovi unistus, mis tal teoks sai.